Você está na página 1de 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (MINGGU 4)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TAHUN 4 BIL. MURID 8 ORANG
TARIKH/ HARI 27 Januari 2018 SABTU MASA 1120 - 1220 TENGAH HARI
TEMA 2: AMALAN KESIHATAN DAN
TEMA TAJUK BERSIH DAN SIHAT
KEBERSIHAN
1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan pesanan
STANDARD KANDUNGAN yang didengar dengan betul.

1.3.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons dengan menyampaikan pesanan yang
STANDARD
betul mengikut urutan
PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,murid-murid dapat:
1. Mendengar pesanan yang dibacakan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Memahami pesanan dan menyampaikan pesanan mengikut urutan berdasarkan gambar

1. Murid-murid diberi sekeping kad pesanan dan dikehendaki membacanya


2. Murid-murid perlu menyampaikan pesanan tersebut kepada nama rakan yang diberi.
3. Murid-murid lain akan ditanya oleh guru sama ada pesanan tersebut disampaikan dengan betul
AKTIVITI PENGAJARAN &
ataupun tidak.
PEMBELAJARAN
4. Murid-murid diberikan peneguhan positif bagi yang berjaya menyampaikan pesanan dengan
(PdP)
tepat.
5. Murid-murid merumuskan PdP kali ini.

Murid-murid dapat menyampaikan pesanan dengan betul berdasarkan kad pesanan yang diberi.
KRITERIA KEJAYAAN

BAHAN BANTU BELAJAR  Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


(BBB)
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

KECERDASAN PELBAGAI  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


 Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti & Inovasi


 Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK)  Pendidikan Alam
 Patriotisme  TMK  Nilai Murni
Sekitar

 Membanding  Menghubungkait  Membuat


Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN BERFIKIR beza  Menginterpretasi
 Membuat  Membuat Rumusan
 Mengkategori  Mencipta
Ramalan  Menilai
 Menjana Idea Analogi  Mentafsir

 Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENTAKSIRAN
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek

REFLEKSI

Você também pode gostar