Você está na página 1de 19

RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/8 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/9 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.2 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.4 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.5 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.6 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
5. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
6. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
7. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
8. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
6. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
7. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
8. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
10. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 16 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.3 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.7 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.8 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.9 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 15 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.4 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 11 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
SELASA Inkuiri terbuka
9/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 12 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 15 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 11 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 12 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/8 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.10 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.11 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.1 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/9 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
RABU Inkuiri terbuka
10/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 16 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 15 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 11 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

1
2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI
TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 10.20 - 11.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
5U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/12 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : AGAMA DAN KEPERCAYAAN TERAS MASYARAKAT HARMONI Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama Peta Bulatan ☒


dan kepercayaan jiran Peta Buih
PEMBELAJARAN ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan beribadat
Peta Pokok ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Buih Berganda ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Peta Dakap ☐
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Peta Alir ☐
1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan Peta Titi ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Pelbagai Alir ☐
2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan KBKK
masyarakat setempat. Klasifikasi ☐
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan Banding beza ☐
kepercayaan masyarakat setempat. Menjana Idea ☒
AKTIVITI Kreatif ☒
Kritis ☐
Konsep (Buku Teks: 1) Menyelesaikan ☐
masalah
1. Murid membaca dan memahami perbualan
BBB
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Buku teks ☒
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat dan Multimedia ☐
kepercayaan jiran. Internet ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Gambar/lakaran ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Power point ☐
Keratan akhbar ☐
REFLEKSI
Majalah /Jurnal ☐
Ensiklopedia ☐
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / CD Perisian ☐
pengukuhan. Bahan Edaran ☒
Buku Kerja ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
EMK
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Nilai murni ☒
o Mesyuarat / Kursus Sains dan ☐
o Program Sekolah Teknologi
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Patriotisme ☐
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Keusahawanan ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas Bahasa ☒
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Kelestarian Alam ☐
Aktiviti PdP dibawa ke ………………………………………....................... Sekitar
Kreatif dan ☐
Inovatif
Teknologi ☐
Maklumat dan
Komunikasi
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U1 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/8 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U2 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/9 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

2 MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN MORAL PENDEKATAN STRATEGI


TEKNIK
taTARIKH MASA HARI
Latih Tubi ☐
KHAMIS Inkuiri terbuka
11/1/2018 11.20 - 12.20 ☐
Inkuiri terbimbing ☐
4U3 KEHADIRAN Inkuiri ☐
DARJAH Pengesahan
/ 16 Sumbangsaran ☐
TAJUK Tema : KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN Soal Jawab ☒
Unit : KENALI AMALAN IBADAT DAN KEPERCAYAAN JIRAN Perbincangan ☒
Tajuk : Demonstrasi ☐
STANDARD 1.1 Menghormati amalan beribadat pelbagai Pembentangan ☐
KANDUNGAN agama dan kepercayaan jiran PETA PEMIKIRAN

STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai Peta Bulatan ☒


PEMBELAJARAN agama dan kepercayaan jiran Peta Buih ☐
1.1.2 Menerangkan cara menghormati amalan Peta Pokok ☐
beribadat pelbagai dan kepercayaan jiran Buih Berganda ☐
1.1.3 Menyedari kepentingan menghormati amalan Peta Dakap ☐
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan Peta Alir ☐
jiran
Peta Titi ☐
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat
Pelbagai Alir ☐
1. Menyenaraikan amalan beribadat pelbagai agama
KBKK
dan kepercayaan jiran
2. Menerangkan cara menghormati amalan beribadat Klasifikasi ☐
pelbagai dan kepercayaan jiran Banding beza ☐
3. Menyedari kepentingan menghormati amalan Menjana Idea ☒
beribadat pelbagai agama dan kepercayaan jiran Kreatif ☐
4. Mengamalkan sikap menghormati amalan beribadat Kritis ☐
pelbagai agama dan kepercayaan jiran Menyelesaikan ☐
masalah
BBB
AKTIVITI
Buku teks ☒
Multimedia ☐
Konsep (Buku Teks: 1)
Internet ☐
1. Murid membaca dan memahami perbualan
Gambar/lakaran ☐
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Power point ☐
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Konsep menghormati amalan ibadat Keratan akhbar ☐
dan kepercayaan jiran. Majalah /Jurnal ☐
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Ensiklopedia ☐
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. CD Perisian ☐
Bahan Edaran ☐
REFLEKSI Buku Kerja ☐
EMK
Nilai murni ☒
___ / ___ murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
Sains dan ☐
pengukuhan. Teknologi
Patriotisme ☐
___ / ___ murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Keusahawanan ☐
o Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
……................................................................................................... Bahasa ☒
o Mesyuarat / Kursus Kelestarian Alam ☐
o Program Sekolah Sekitar
o Mengiringi Murid Keluar/ Aktiviti Luar Kreatif dan ☐
Inovatif
o Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Teknologi ☐
o Cuti Bencana / Cuti Khas
Maklumat dan
o Cuti Am / Cuti Peristiwa Komunikasi
Aktiviti PdP dibawa ke ……………………………………….......................
RPH 2018 | SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN TAMPOI UTAMA

Você também pode gostar