Você está na página 1de 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh M3 / Isnin / 15 Jan 2018


2. Kelas / Masa / Mata 2A / 0800-830 / Pendidikan Jsmani
Pelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Konsep Pergerakan (Modul Kemahiran) 1.1.2
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat meningkatkan kelajuan semasa bergerak
5. Aktiviti PDP 1. Murid-murid memnaskan badan.
2. Guru memberi pendedahan tentang aktiviti fizikal mengikut konsep
pergerakan
3. Murid bergerak meniru pergerakan haiwan
4. Murid membuat kesimpulan.
5. Murid memanaskan badan
6. Pengisian Kurikulum; Disiplin diri
Ilmu / Nilai
7. EMK / KB / BCB Kreatif dan inovasi
8. Bahan Bantu Mengajar skital.

9. Refleksi / Impak dan / murid berjaya mencpai objektif pembelajaran. / tidak


kerja Rumah berjaya mencapai objektif dan diberikan

1. Minggu / Hari / Tarikh M2 / Isnin / 7 Jan 2018


2. Kelas / Masa / Mata 5A / 0830-0900 / Pendidikan Jasmani
Pelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Gimnastik asas (mari menghambur) 1.1.2
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat mempelajari cara melakukan hambur arab.
5. Aktiviti PDP 1 murid memanaskan badan
2. guru menerangkan tentang standard kandungan.
3.murid berlatih melakukan hambur arab
4. Murid berbincang tentang cara melakukan hambur arab.
5.murid menyejukkan badan.
6. Pengisian Kurikulum; kesabaran
Ilmu / Nilai
7. EMK / KB / BCB Kreatif dan inovasi
8. Bahan Bantu Mengajar Peralatan anjal dan tilam gimnastik.

9. Refleksi / Impak dan / murid berjaya mencpai objektif pembelajaran. / tidak


kerja Rumah berjaya mencapai objektif dan diberikan
Mata pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Kelas : 6 (A)
Masa : 9.00 a.m- 10.00 a.m ( 1 jam )
Bilangan Murid : /
Bidang : Menggambar
Aktiviti : 2 Catan
Gabungan dan Teknik : Montaj dan cetakan
Tema dan tajuk : Alam Semula Jadi – Hidupan dasar Laut
Persepsi Estetik Aplikasi Seni Ekspresi Kreatif Aprisiasi Seni
1.1.1 unsur seni 1.2.1 media 1.3.1 1.4.1
Standard 1.1.1.1, 1.2.1.1, 1.3.2 1.4.2
Pembelajaran 1.1.1.2 , 1.2.1.2, 1.3.3 1.4.3
1.1.1.3 1.2.2 teknik 1.3.4 1.4.4
1.1.1.4 1.2.2.1 1.3.5
1.1.2 prinsip rekaan
1.1.2.1,
1.1.2.2
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
( rujuk standard kandungan mengikut tajuk
1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada
catan dengan gabungan teknik montaj dan cetakan.
Objektif 2. Mengaplikasikan media secara kreatif dalam penghasilan karya catan dengan
Pembelajaran gabungan teknik montaj dan cetakan.
3. Menghasilkan karya lukisan alam semula jadi menggunakan teknik montaj dan
cetakan.
4. Membuat aprisiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada
aspek bahasa seni visual
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual yang
ada pada contoh lukisan teknik montaj dan cetakan. (EK1)
2.Guru menunjuk cara melakar gambar hidupan dasar laut dengan mengaplikasikan
Aktiviti teknik montaj dan cetakan. (EK2)
Pembelajaran 3.Murid menghasilkan lukisan hidupan dasar laut mengunakan teknik montaj dan
cetakan. (EK3) (EK4)
4.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu BBM - Contoh hasil catan, montaj dan cetakan


Belajar Alat – berus lukisan, blok cetakan, gunting, palet atau alatan lain yang sesuai
Bahan : kertas lukisan, majalah, cat air atau cat poster atau cat tempera, gam atau
bahan lain yang sesuai.
Penilaian Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti melukis lukisan hidupan dasar laut
Pengajaran dengan teknik montaj dan cetakan berdasarkan empat Standard Kandungan.
dan
Pembelajaran
Refleksi Pada akhir pengajaran :
___/__ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___ murid yang tidak
mencapai objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran pada masa
akan datang.
DAILY LESSON PLAN
WEEK DAY DATE CLASS SUBJECT TIME
15 January, 10.15 am - 11.15 am
3 Monday 2A English
2018 60 minutes
THEME TOPIC
World of Stories PHONICS
SKILLS CONTENT STANDARD LEARNING STANDARD
1.1.1- Recognise and reproduce
1.1 - Recognise and
with support a limited range of
MAIN Listening reproduce target language
high frequency target language
sounds
phonemes
3.1-Recognise words in
3.1.1-Identify and recognise the
linear and non-linear texts
COMPLEMENTARY Reading shapes of the letters in the
by using knowledge of
alphabet
sounds of letters
At the end of the lesson some pupils will be able to:
1. Listen and tick the 2. Show understanding by
correct answer. completing the dialouge
given.
LEARNING OBECTIVES

HOTS CCE
Analysis Medium of instruction
TEACHING AIDS Flashcards, worksheets
ACTIVITIES
PRES LESSON LESSON DEVELOPMENT POST LESSON
-Pupils practice the
sounds by listening and -Pupils match the sentence
Pupils learn eɪ/ (ay), /aʊ/ (ou),
tick the true false parts.
/aɪ/ (ie), /i:/
question.

REFLECTIONS
Attendance Main skill Complementary skill
 / pupils are able to
 / pupils are able to achieve the achieve the stipulated
stipulated learning objective. learning objective.
 / pupils are not able to achieve  / pupils are not able to
/30
the stipulated learning objectives achieve the stipulated
and they are given. learning objectives and
 remedial activities. they are given.
 Choose an item.
Lesson is postponed due to : Choose an item.
WEEK DAY DATE CLASS SUBJECT TIME
15 January, 11.15 am - 12.15 pm
3 Monday 1A English
2018 60 minutes
THEME TOPIC
Word of Self, Family and Friends PHONICS
SKILLS CONTENT STANDARD LEARNING STANDARD
4.1.2(i) -Form upper and lower
4.1- Form letters and
case letters of regular size and
MAIN Writing words in neat legible print
shape (preliterate children
using cursive writing
only)
3.1-Recognise words in
3.1.2-Recognise and sound out
linear and non-linear texts
COMPLEMENTARY Reading with support beginning, medial
by using knowledge of
and final sounds in a word
sounds of letters
At the end of the lesson some pupils will be able to:
3. Listen to chants 4. Match pictures with the
read by the teacher correct words
LEARNING OBECTIVES and circle the
correct pictures.

HOTS CCE
Analysis Creativitiy and Innovation
TEACHING AIDS Textbook, speaker, flashcards, worksheets
ACTIVITIES
PRES LESSON LESSON DEVELOPMENT POST LESSON
-Pupils fill in the blanks
-Pupils read the text and answer
with the correct words
Pupils sing the phonics the question based from the
and re arrange the
song(audio) text.
phrases.

REFLECTIONS
Attendance Main skill Complementary skill
 / pupils are able to
 / pupils are able to achieve the achieve the stipulated
stipulated learning objective. learning objective.
 / pupils are not able to achieve  / pupils are not able to
/30
the stipulated learning objectives achieve the stipulated
and they are given. learning objectives and
 remedial activities. they are given.
 Choose an item.
Lesson is postponed due to : Choose an item.

Você também pode gostar