Você está na página 1de 18

BIJEENKOMST ONDERWERP LEERDOEL

1 LEERDOEL FORMULEREN VAN


LEERDOELEN
2 BEGINSITUATIE & BEGINSITUATIE IN
LESFASEN KAART BRENGEN EN
VERSCHILLENDE
LESFASEN KUNNEN
UITLEGGEN
3 LESFASEN,LEERSTOF, DIDACTISCHE
WERKVORMEN, WERKVORMEN EN
LEERMIDDELEN LEERMIDDELEN
KIEZEN.
4 COMPLETE MAKEN VAN EEN
LESVOORBEREIDING LESVOORBEREIDING
VOLGENS HET DA-
MODEL
3 GROEPEN PRESENTEREN IN ELK 3 MIN HUN
ONDERWERP AAN DE HAND VAN HET
DIDACTISCH-ANALYTISCH MODEL.
Studietaak 2: Formuleren van leerdoelen
Check in duos
Kies twee leerdoelen uit studietaak 1.
Herformuleer deze doelen zodanig dat alle vier
kenmerken erin zijn verwerkt.
Begin met: Aan het eind van de les
kunnen.....................
Aan het eind van de les (Wanneer) 1
kunnen de leerlingen (Wie) 2
op de kaart van Suriname (Voorwaarde) 3
5 van de 10 behandelde (Tenminste) 4
Inheemse dorpen (Inhoud) 5
aanwijzen (Gedrag/prestatie)6
AAN HET EIND VAN DE LES KUNNEN JULLIE DE
BEGINSITUATIE IN KAART BRENGEN EN DE
LESFASEN OPNOEMEN.
Cognitieve beginkenmerken van de leerlingen:
voorkennis
studievaardigheid en
metacognitie.
De introductie
De kern van de les
Het slot
In de introductie wordt, zoals het woord al zegt,
de les gentroduceerd. Daarbij zijn vier zaken
belangrijk:
1. leerlingen in de sfeer van de les brengen;
2. belangstelling wekken;
3. aansluiting zoeken bij het bekende;
4. introduceren van het nieuwe.
INSTRUCTIE FASE: een activiteit die uitgaat
van de leerkracht
VERWERKINGS FASE: activiteit waarbij de
leerling de gelegenheid krijgt de leerstof tot
zich te nemen en te verwerken met een
actieve (denk)handeling.
PRODUCT-EVALUATIE: productevaluatie heeft
te maken met het toetsen van de doelen.
PROCES-EVALUATIE: heeft te maken met het
evalueren van het verloop van de les.
LEES DE STUDIETEKSTEN 3, 4 & 5
MAAK DE STUDIETAKEN 6 & 7
ZOEK OP HET NET DE ACTIEWERKWOORDEN
VAN DE TAXONOMIE VAN BLOOM
NAAM: PLAK ANDY
EMAIL: andyplak@outlook.com
TEL: (+597) 7234281

Você também pode gostar